Producenci


Pigeon Organics

Pigeon rozpoczęło swoją działalność w 2005 roku. Głównym założeniem i idea przewodnią była współpraca ze środowiskiem lokalnym z naciskiem na produkty z bawełny organicznej i dbałością o szczegóły na każdym etapie produkcji.

Większość produkcji odbywa się w Wielkiej Brytanii i producent stawia na cenną relację  między twórcą produktu a jego użytkownikiem, budowaniu pozytywnych relacji co przyczynia się do powstania pozytywnego społeczeństwa.

Przy uprawie bawełny nie-organicznej  stosuje się w ogromnych ilościach środki owadobójcze, co prowadzi do strasznych konsekwencji społecznych i środowiskowych.

Dlatego producent głęboko wierzy w wielopłaszczyznowe korzyści uprawy bawełny organicznej. Większość asortymentu posiada certyfikat Soli Association, zgodny z GOTS (Global Organic Textile Standard).


Raplapla

Wartości takie jak jakość, uczciwość i pozytywne wibracje ,stanowią siłę napędową marki  Raplapla .

Kiedy dajesz dziecku  zabawkę Raplapla , dajesz jemu wiernego towarzysza zabaw , z którym będzie dzielił swoje wzloty i upadki. Będzie mu wszędzie towarzyszyło,(Raplapla wszędzie się zmieści) i bezpiecznie zachowa wszystkie tajemnice, (Raplaplas są istotą dyskrecji).

Wybierając Raplapla  otrzymasz coś o wartości ponad materialnej , luksusowy prezent i pewność , że został on wykonany według standardów etycznych, w atmosferze miłości i czułości .

W naszym asortymencie zamieszkały lalki wyłącznie organiczne- Mr Tse-Tse, z którego 10% dochód ze sprzedaży przekazwane jest na cele UNICEF oraz Baby Stamp.Little Green Radicals

Little Green Radicals rozpoczęło swoją działalność w 2005 z zamiłowaniem do idei Sprawiedliwego Handlu. Jako jedni z pierwszych producentów w Wielkiej Brytanii uzyskali certyfikat fair trade dla  bawełny organicznej. Rolnicy z Indii uprawiający ich bawełnę otrzymują gwarantowaną stawkę za uprawę i nie stosują pestycydów. 

Fabryki, które z nimi współpracują, opiekują się i dbają o swoich pracowników, zapewniając im uczciwe wynagrodzenie, zasiłki macierzyńskie i wiele innych przywilejów, których można się spodziewać po uczciwych fabrykach. 

Wszystkie kosmetyki są zatwierdzone i posiadają Certyfikat Soil Association.Bia Beauty

Bia Beauty powstała z pasji do roślin i z troski o to, co serwujemy naszemu ciału zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz.  

Produkty są 100% naturalne, z wykorzystywaniem  składników roślinnych i pokarmowych takich jak olejki z orzechów i nasion, owoce, zioła, przyprawy, masło kakaowe i masło z awokado czyli jednym słowem- pokarmy dla skóry. Produkty są nietestowane na zwierzętach. 

Linia otrzymała wiele znaczących nagród między innymi Tatler Beauty Award 2013, Network Cork Business Woman of the Year 2014 and Cork Innovates Bursary 2014.
Mother’s Corn
 

Biodegradowalne eco-friendly naczynia stołowe i kuchenne wyprodukowane ze skrobi kukurydzianej przeznaczone dla dzieci. Mother’s Corn wie, czego mamy chcą dla swoich pociech. 

Przyjazny dla dzieci design ułatwia naukę samodzielnego jedzenia i jednocześnie daje rodzicom pewność stosowania produktów o najwyższej jakości i w pełni bezpiecznych dla zdrowia ich dzieci.

Mother’s Corn jest blisko natury - naczynia stołowe i kuchenne są biodegradowalne i eco-friendly. Są wyprodukowane z materiału wytwarzanego ze skrobi kukurydzianej, który jest w pełni biodegradowalny i kompostowalny, nie zawiera hormonów ani żadnych szkodliwych substancji. W ten sposób Mother’s Corn myśli o naturze, a także o przyszłych pokoleniach.

Mother’s Corn stawia przede wszystkim na jakość, produkty są bardzo trwałe i praktyczne w stosowaniu .
KucaMagicneTrave


To miejsce, w którym powstają w 100% naturalne oraz ekologiczne kosmetyki aromaterapeutyczne - do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

Każdy produkt jest ręcznie wytwarzany według oryginalnej receptury łączącej miłość do natury ze starą tradycją i wiedzą o leczniczych właściwościach ziół .
Nasze produkty pochodzą z Chorwacji, z rodzinnego gospodarstwa w którym uprawia się zioła lecznicze, głównie melisę lekarską Melissa Officinalis (inne nazwy: ziele cytrynowe, balsam cytrynowy, lemonbalm, rojownik, pszczelnik).

A wszystko zaczęło się od 1 kilograma nasion melisy.
Tak - mały woreczek nasion, pola (dotąd nie uprawiane) oraz zżerająca ciekawość - to był początek.
Najpierw powstawał tylko susz z liści melisy (dziś tak jak wtedy – suszone są tylko liście, bez łodyżek).
Następnie zaczęły powstawać kolejne wyroby z melisy - okazało się, że świetnie działają na ciało i duszę.

Po kilku latach w ofercie znajduje się już ponad czterdzieści wysokiej jakości produktów, z których większość to produkty ekologiczne (organiczne). Wraz z producentem nie ustajemy w wysiłkach, żeby dostarczać naszym klientom najlepsze produkty i sprawiać im dużo radości.