LeOrganic

Twój pierwszy krok do lepszego życia!

Aloes w domu

Jak dbać o aloes w domu?

Ludzie uprawiają rośliny Aloesu (Aloe barbadensis) dosłownie od tysięcy lat. Jest to jedna z najczęściej stosowanych roślin leczniczych na naszej planecie. Jeśli zastanawiasz się: „Jak mogę wyhodować roślinę aloesu?” Jestem tutaj, aby Ci powiedzieć, że pielęgnacja aloesu w Twoim domu jest łatwa. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak dbać o roślinę aloesu i jak ukorzenić aloes.

Jak wyhodować aloes w domu?

Pierwszym krokiem w pielęgnacji roślin aloesu jest uświadomienie sobie, że roślina ta jest soczysta. Podobnie jak kaktusy, sukulenty najlepiej radzą sobie w suchych warunkach. Uprawiając aloes, należy sadzić je w glebie doniczkowej dla kaktusów lub zwykłej glebie doniczkowej, która została wzbogacona dodatkowym perlitem lub piaskiem budowlanym.

Upewnij się również, że doniczka ma dużo otworów drenażowych. Rośliny aloesu nie tolerują stojącej wody. Jedną z ważnych rzeczy w pielęgnacji roślin doniczkowych Aloe Vera jest odpowiednie oświetlenie. Rośliny aloesu potrzebują jasnego światła, dlatego najlepiej radzą sobie w oknach wychodzących na południe lub zachód.

Jak dbać o aloes?

Innym ważnym aspektem uprawy aloesu jest prawidłowe podlewanie rośliny. Gleba rośliny Aloe Vera powinna całkowicie wyschnąć przed podlaniem. Kiedy aloes jest podlewany, gleba powinna być dokładnie zmoczona, ale woda powinna swobodnie spływać z gleby. Najczęstszą przyczyną obumarcia rośliny aloesu jest to, że właściciele zbyt często podlewają lub nie pozwalają wodzie spłynąć. Nie popełniaj tego błędu podczas pielęgnacji roślin doniczkowych z aloesu.

Możesz nawozić aloes, ale generalnie aloesu nie trzeba nawozić. Jeśli zdecydujesz się dodać nawożenie do części swojej rutyny pielęgnacji roślin aloesu, rośliny aloesu należy nawozić raz w roku na wiosnę. Możesz użyć nawozu o dużej zawartości fosforu na bazie wody o połowę. Uprawa roślin doniczkowych Aloe Vera jest nie tylko łatwa, ale może również zapewnić Twojej rodzinie roślinę, która może pomóc w leczeniu drobnych oparzeń i wysypek. Teraz, gdy wiesz trochę więcej o tym, jak dbać o roślinę aloesu, nigdy nie będziesz bez tej uroczej i pomocnej rośliny.

Chcesz dowiedzieć się o zaletach aloesu lub jak stosować aloes na włosy i jak robić naturalne kosmetyki w domu? Zapoznaj się z innymi wpisami na LeOrganic i daj znać, jak bardzo były one przydatne!