LeOrganic

Twój pierwszy krok do lepszego życia!

Przyspieszanie starego PC

Przyspieszanie starego PC

Jak przyspieszyć stary komputer?

Jeśli każde kliknięcie starego, powolnego komputera sprawia, że ​​chcesz wyrywać sobie włosy, ale budżet po prostu nie pozwala na jego wymianę, nie przejmuj się. Nawet jeśli zaktualizowałeś już sprzęt w możliwym zakresie i wykonałeś wszystkie czynności konserwacyjne, aby wykluczyć infekcję złośliwym oprogramowaniem, pozostało kilka poprawek, które mogą uczynić życie ze starym komputerem bardziej znośnym.

Chociaż największy wzrost wydajności najczęściej wynika z modernizacji sprzętu (więcej pamięci RAM i wymiana dysku twardego na dysk półprzewodnikowy może mieć ogromne znaczenie), duże oprogramowanie może nadmiernie obciążać zasoby systemu. Może to prowadzić do spowolnienia działania, awarii i błędów.

A więc, co zrobić ze starym komputerem stacjonarnym?

Odstaw stare oprogramowanie!

Istnieje kilku typowych winowajców oprogramowania, które mogą spowolnić nawet nowy komputer. Jeśli nadal używasz programu Norton lub McAfee, najwyższy czas zaoszczędzić trochę pieniędzy, wyświadczyć komputerowi przysługę i porzucić drogi, pochłaniający zasoby antywirus na rzecz mniej obszernego darmowego programu, takiego jak Microsoft Security Essentials.

Czy po otwarciu przeglądarki górne trzy cale strony zajmują paski narzędzi? Najczęściej te „narzędzia” wyszukiwania to po prostu złośliwe oprogramowanie śledzące Twoje działania i spowalniające surfowanie po sieci. Wyczyść przeglądarkę z tych paskudnych robali.

Zmień wersję swojego dodatkowego oprogramowania

Instalowanie aktualizacji oprogramowania zwykle skutkuje mniejszą liczbą błędów i luk w zabezpieczeniach. Chociaż z pewnością tak jest w przypadku większości aktualizacji systemu operacyjnego, większość programistów projektuje co roku wersję swojego programu tak, aby była większa i zawierała więcej dzwonków i gwizdów.


Na przykład aktualizacja do najnowszej wersji programu Photoshop lub Microsoft Office może być czymś więcej, niż może znieść Twój system. Chociaż prawdopodobnie będzie to wymagało zainwestowania trochę czasu i kilku dolarów w serwisie eBay, przejście na starsze oprogramowanie na starym komputerze może w rzeczywistości spowodować poprawę wydajności.


Rozważ zastosowanie tej samej filozofii do gier i programów rozrywkowych – oryginalni Simowie to kradzież i prawdopodobnie będzie mniej frustrująca niż nowsza wersja, która zawiesza się i zawiesza.

Optymalizuj to, z czego korzystasz!

Jeśli jesteś jak większość użytkowników komputerów, prawdopodobnie spędzasz większość czasu na podróżowaniu po Internecie lub próbowaniu, w zależności od przypadku. Korzystanie z szybszej przeglądarki może mieć duży wpływ na stosunek codziennych krzyków do spokojnego, przyjemnego surfowania po Internecie.

Rozważ wymianę Internet Explorera na Chrome, Firefox lub Opera. Oprócz odzwyczajania się od pasków narzędzi, nie daj się zwabić błyszczącą personalizacją zapewnianą przez wtyczki i rozszerzenia. Im więcej rzeczy musi załadować Twoja przeglądarka po uruchomieniu, tym dłużej zajmie Ci połączenie się z Internetem.