LeOrganic

Twój pierwszy krok do lepszego życia!

Ręcznie robione mydło o zapachu malinowym

Jak samemu zrobić naturalne kosmetyki?

Naturalne kosmetyki to element, do którego każdy z Nas powinien się przekonać… prędzej, czy później.

Chemia kosmetyczna jest w stanie bardzo negatywnie wpłynąć na kondycję skóry, zdecydowanie pogarszając jej stan.

Powiedz temu STOP!

Może dziś to jest dzień, w którym postanowisz i nauczysz się jak samemu zrobić naturalne kosmetyki?

Czy robienie własnych kosmetyków jest trudne?

Stworzenie własnych kosmetyków i środków do pielęgnacji skóry jest stosunkowo proste! Dodatkowo, satysfakcja, jaką niesie produkcja kosmetyków jest nie do opisania, więc dlaczego nie spróbować?

Większość przepisów nie wymaga poświęcania ogromnej ilości wartościowego czasu, czy uciążliwego stania nad garnkami, brudząc przy okazji wszystko dookoła.

Pierwszym elementem, jakiego potrzebujesz jest… słoik. Żaden specjalistyczny, zwykły kuchenny słoik 🙂

Pozostałe produkty, jak:

-suszone kwiaty nagietka,

-liście mniszka lekarskiego,

-gałązki lawendy,

-świeże zioła,

bez problemu dostaniesz w sklepie naturalistycznym, jeśli sezon działkowy się już skończył.

Jakich rzeczy potrzebujesz do kosmetyków DIY?

Zanim przejdziemy do kilku podstawowych formuł i składników potrzebnych do zrobienia kosmetyków w domu, najpierw musimy upewnić się, że masz wszystko, czego potrzebujesz do stworzenia!

Poniżej znajduje się podstawowa lista materiałów, które uważamy za niezbędne minimum, które będzie potrzebne do przygotowania zarówno naszych formuł bezwodnych (bez wody), jak i emulsji (zawierających wodę).

Jeśli pozycja stanowi, że jest opcjonalna, pamiętaj, że chociaż możesz technicznie ukończyć projekt bez elementu, uzyskasz najlepsze wyniki, jeśli ich użyjesz.

Chcielibyśmy również poświęcić chwilę, aby zauważyć, że staramy się, gdzie tylko możemy, używać zrównoważonych materiałów i unikać niepotrzebnego użytkowania i marnowania plastiku.

Chociaż chcemy zachęcić ludzi do odkrywania ręcznie robionych kosmetyków, chcemy również zachęcić tych, którzy uczestniczą w tym hobby, aby byli świadomi swoich wysiłków na rzecz zrównoważonego rozwoju i zdrowia naszej pięknej planety.

Miarki lub zlewki Pyrex


Opcjonalnie: możesz użyć dowolnego pojemnika ze szkła hartowanego


Butelka z rozpylaczem wypełniona alkoholem izopropylowym

WYMAGANE: lubimy unikać niepotrzebnych odpadów, stosując materiały jednorazowego użytku. Zalecamy, aby przed każdym użyciem mieć butelkę z rozpylaczem napełnioną alkoholem, aby zdezynfekować sprzęt.


Szpachelka


Opcjonalnie: Cienka szpatułka do lukru znacznie ułatwi projekt i czyszczenie.


Miski szklane

WYMAGANE: Zalecamy używanie szklanych misek przygotowawczych, aby uniknąć niepotrzebnych odpadów.


Wyznaczone łyżki do mieszania

Opcjonalnie: Upewnij się, że prawidłowo odkażasz narzędzia do mieszania (zalecamy łyżki ze stali nierdzewnej lub podobne narzędzia do mieszania) między użyciami. Należy unikać używania jednorazowych i nietrwałych plastikowych łyżek.

Cyfrowa skala laboratoryjna


WYMAGANE: nie da się tego obejść, musisz mieć wagę, abyś mógł dokładnie odmierzyć swoje składniki. Zalecamy formalną wagę stołową, ale z pewnością można użyć wagi kuchennej lub jubilerskiej, o ile może odczytać niewielkie ilości produktu.

Pipety jednorazowe


WYMAGANE: Chociaż istnieją szklane pipety, nie zalecamy ich używania, ponieważ są one trudne do dezynfekcji i łatwo pękają. Zalecamy dołączanie plastikowych pipet do pojemników na składniki za pomocą gumki i dezynfekowanie ich po każdym użyciu, aby przedłużyć ich żywotność i uniknąć niepotrzebnego marnotrawstwa.

Rękawiczki


WYMAGANE: Rękawiczki chronią dłonie. I chroń swój produkt przed niepotrzebną ekspozycją na bakterie podczas formułowania.

Gdzie szukać przepisów na naturalne kosmetyki do zrobienia w domu?

Internet jest przepełniony wartościowymi przepisami, których celem jest poinstruowanie Cię do stworzenia produktu, którego działanie zmieni Twoją skórę… na lepsze!

Szukasz przepisów na DIY naturalne kosmetyki do ust do zrobienia w domu? Sprawdź Nasze przepisy!

Kosmetyki naturalne, czyli te bez konserwantów i robione nawet w domu, są świetną alternatywą dla masowych produktów z sieciowych sklepów.

Nie zastanawiaj się dłużej – sięgnij po garść informacji i przepisy na domowe kosmetyki naturalne.

Postaw na dobre samopoczucie, postaw na naturalność, postaw na kosmetyki naturalne!