LeOrganic

Twój pierwszy krok do lepszego życia!

Zdrowe i długie włosy

Jak stosować aloes na włosy?

Zdrowe, lśniące pukle na głowie to marzenie nie jednej dziewczyny. Niezależnie od wieku, wszystkie kobiety pragną, aby ich czupryna dobrze się prezentowała. Niestety, większość pań nie miała tyle szczęścia i nie wygrała złotego losu na włosowej loterii. Sporo kobiet ma kłopoty z przesuszonymi, łamiącymi się czy wiecznie puszącymi się pasmami. Warto zadbać o włosy naturalną pielęgnacją, którą każdy z nas ma tak naprawdę na wyciągnięcie ręki.

Domowe sposoby na lśniące włosy

Natura wyposażyła nas we wszystkie rzeczy, których człowiek potrzebuje do przetrwania, utrzymania swojego ciała w zdrowiu i dobrym stanie. Czosnek i miód są naturalnymi antybiotykami, napar z lipy obniża gorączkę, a liście babki lancetowatej łagodzą podrażnienia. Z natury można również wyciągnąć mnóstwo drogocennych substancji, które wspierać będą naszą skórę, paznokcie, czy właśnie włosy. Chociażby w naszej kuchni znajdują się substancje, które mogą doskonale odżywić włosy. Nie trzeba wcale wydawać kroci na produkty drogeryjne, które są przecież chemiczne, sztuczne i na dłuższą metę potrafią wyrządzić włosom więcej szkody niż pożytku. Maseczka z drożdży i awokado potrafi zdziałać cuda i przemienić matową czuprynę w lśniące się pukle. Podobnie działa żółtko jajka, wymieszane z jogurtem. Z pewnością wiele z nas ma na swoim kuchennym parapecie aloes, który równie świetnie sprawdzi się na naszych włosach.

Jak stosować aloes na włosy

Magię aloesu odkryto już tysiące lat temu. W ostatnim czasie powraca on do łask i coraz częściej zaczyna być stosowany w zaciszu domowych łazienek. Aloes na włosy działa naprawdę wspaniale. Przede wszystkim, doskonale je nawilża, zmiękcza i dodaje objętości. Nie da się ukryć, że włosy regularnie traktowane aloesem są błyszczące i po prostu wyglądają na zdrowe. Świetnie sprawdzi się on również w walce z łupieżem czy nadmiernym wypadaniem włosów. Jak zatem stosować aloes na włosy, aby uzyskać oczekiwane rezultaty? W zależności od tego, co chce się osiągnąć, nieco inaczej należy korzystać z tej substancji.

Na co pomaga aloes na włosy?

Jeśli ktoś zaobserwuje u siebie świąd głowy czy łupież, oznaczać to może stan zapalny z jej skórze. Warto wówczas wcierać żel aloesowy w skórę głowy codziennie na kilkanaście minut przed myciem włosów. Taką kurację należy stosować nieprzerwanie przez co najmniej dwa tygodnie. Jeśli chce się odżywić włosy, należy wetrzeć obficie żel aloesowy na całej długości pasemek, pozostawić na 30 minut po czym spłukać letnią wodą. Można również stosować płukankę aloesową. W tym celu odrobinę żelu należy rozcieńczyć w wodzie i spłukać miksturą włosy.