LeOrganic

Twój pierwszy krok do lepszego życia!

Dymiący komin na dachu domu wolnostojącego

Jak walczyć ze smogiem w domu?

Czyste powietrze w domu to podstawa dobrego samopoczucia oraz dbania o swoje zdrowie. Jedno z najczęstszych zanieczyszczeń to smog, który dociera do pomieszczeń przez otwarte okna. Jak z nim walczyć? Podpowiadamy!

Smog w domu – niebezpieczny dla zdrowia

Zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, jest duże zanieczyszczenie powietrza. Smog w domu pojawia się podczas tradycyjnego wietrzenia, a on jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia dorosłych oraz dzieci. Może wpływać na problemy z oddychaniem, uczucie suchego gardła, katar, a nawet ból głowy, infekcje i problemy z koncentracją.

Zła jakość powietrza to problem globalny, jednak warto zredukować ten kłopot w swoim mieszkaniu albo domu jednorodzinnym. Właśnie dlatego, warto być na bieżąco z informacjami na temat jakości powietrza na zewnątrz i dostosować wietrzenie do aktualnego stanu. Warto też zaznaczyć, że zanieczyszczenie powietrza to nie tylko smog, ale także kurz i roztocza. Te mogą być niebezpieczne szczególnie dla alergików.

Sprzątaj dom i nawilżaj powietrze

Jak walczyć ze smogiem w domu? Co zrobić z kurzem i roztoczami? Regularnie sprzątaj swoje mieszkanie, w tym odkurzaj podłogi i czyść powierzchnie, na których osadzają się zanieczyszczenia. Regularne działania szybko przełożą się na lepsze samopoczucie. Jeśli w Twoim domu przebywają alergicy, dobrze jest zainwestować w odkurzacze z filtrem HEPA.

Pamiętaj też o dobrej wilgotności powietrza. Prawidłowo powinna ona wynosić 40-70%. Jeśli powietrze jest bardziej wilgotne, zanieczyszczenia przedostające się wraz ze smogiem, będą osadzać się na powierzchniach, a nie unosić w pomieszczeniu.

Regularne wietrzenie i oczyszczanie powietrza

Jeśli chodzi o wietrzenie, jest ono niezbędne do wymiany powietrza w domu. Warto to jednak robić dość szybko i konkretnie, aby nie wychłodzić pomieszczenia. Jak poprawnie wietrzyć mieszkanie? Możesz to robić dwa razy dziennie po 10-15 minut. Zwróć też uwagę na wentylację powietrza w domu – czy jest ona poprawnie zainstalowana? Czy na pewno jest sprawna? To znacznie pomoże Ci w dobrym samopoczuciu.

Jeśli chodzi o wietrzenie, jest ono niezbędne do wymiany powietrza w domu. Warto to jednak robić dość szybko i konkretnie, aby nie wychłodzić pomieszczenia. Jak poprawnie wietrzyć mieszkanie? Możesz to robić dwa razy dziennie po 10-15 minut. Zwróć też uwagę na wentylację powietrza w domu – czy jest ona poprawnie zainstalowana? Czy na pewno jest sprawna? To znacznie pomoże Ci w dobrym samopoczuciu. Oczyszczanie powietrza to ostatnio nie tylko moda, ale także dobra praktyka. Do tego służą specjalne urządzenia, które filtrują powietrze. Chcesz zainwestować w dobrej jakości sprzęt? W takim razie szybka gotówka świetnie się do tego sprawdzi

Postaw na naturę

Rośliny to naturalne oczyszczacze powietrza. Nie musisz zatem inwestować w drogie urządzenia. Wystarczy jedna roślina, aby poprawić powietrze w domu. W ten sposób walka ze smogiem okaże się skuteczniejsza. Niektóre z roślin mają specjalne właściwości, które pozwalają na jeszcze skuteczniejsze oczyszczanie, wśród nich są skrzydłokwiat, paprotka albo dracena obrzeżona. Jeśli brakuje Ci oszczędności, szybka gotówka rozwiąże ten problem. Dzięki temu zainwestujesz w rośliny, które pomogą Ci w walce ze smogiem.