LeOrganic

Twój pierwszy krok do lepszego życia!

Czysty i umyty zlew

Jak wyczyścić zlew? Krok po kroku

Można by pomyśleć, że cała ta bieżąca woda utrzyma je w czystości, ale zlewozmywaki są znanym pożywką dla bakterii. W rzeczywistości istnieje duża szansa, że ​​to najbrudniejsze miejsce w całym domu. Oto, jak zachować czystość.

Brudne naczynia, resztki jedzenia wypłukane z desek do krojenia, brudny mączniak. To właśnie sprawia, że ​​zlewozmywaki są jednym z najbrudniejszych miejsc w Twoim domu. Na szczęście nie musisz codziennie wybielać zlewu, aby utrzymać zdrowy dom. Płyn do mycia naczyń lub naturalne środki czyszczące, takie jak soda oczyszczona i ocet , w połączeniu z dobrą szczotką do szorowania , mogą powstrzymać zarazki.

Krok 1: Wyszoruj i spłucz.


Dokładnie wyszoruj zlew szczoteczką do dozowania mydła . Mieszanka łagodnego płynu do mycia naczyń i wody to najlepszy sposób na wyczyszczenie większości zlewozmywaków, szczególnie tych o delikatniejszych powierzchniach, takich jak miedź lub emaliowane żeliwo. Soda oczyszczona i pasty wodne działają na twardszych zlewozmywakach, takich jak stal nierdzewna, ale powinieneś unikać kwaśnych środków czyszczących, takich jak ocet do betonu, porcelany lub emaliowanego żeliwa.

Stal nierdzewna: Użyj sody oczyszczonej i pasty wodnej, a następnie spłucz ocet.
Porcelana, miedź i granit: Zmieszaj ciepłą wodę z łagodnym płynem do naczyń. (Bez zmywaków!)
Żeliwo emaliowane: większość metod nieściernych działa. (Unikaj plam i zadrapań.)

Krok 2: Oczyść zakamarki.


Nie zapomnij wyczyścić trudno dostępnych miejsc, w których znajdują się bakterie. Możesz użyć wody i octu do namoczenia kranów, dysz rozpylających i sitek do zlewu . Wyczyść brud wzdłuż podstawy baterii i krawędzi odpływu za pomocą czystej szczotki .

Krok 3 czyszczenia zlewu: Nabłyszczanie zlewu.


Aby zlew ze stali nierdzewnej lśnił, napełnij butelkę z rozpylaczem octem i wodą w proporcji 1: 1, aby ją wytrzeć. Ocet biały zawiera kwas octowy, naturalny środek dezynfekujący, który skutecznie zabija zwykłe zarazki. W przypadku powierzchni, które nie są bezpieczne dla octu, użyj mieszanki gorącej wody i mydła antybakteryjnego.

Krok 4: Wyczyść też swoje narzędzia.


Co jest jeszcze bardziej brudne niż twój zlew kuchenny? Twoja gąbka do naczyń , oczywiście! Kiedy zacznie śmierdzieć, wyrzuć go. Dobrze jest również wyszorować uchwyt na gąbkę , szczotkę do naczyń i matę do zlewu (lub po prostu przepłukać je przez zmywarkę).

Krok 5: Utrzymuj porządek w zlewie.


Aby Twoja kuchnia była zdrowa, regularnie uzupełniaj gąbki i szczotki do naczyń i przechowuj je w pojemniku, który można myć w zmywarce . Wybierz wentylowaną konstrukcję do suszenia sanitarnego i czyść ją po każdej wymianie gąbki.