LeOrganic

Twój pierwszy krok do lepszego życia!

przycięty liść aloesu

Jak zbierać aloes i jak go przycinać?

Zdrowotne właściwości aloesu są znane od wieków. Jako środek miejscowy jest skuteczny w leczeniu skaleczeń i oparzeń. Jako suplement spożywany roślina ma potencjalne korzyści trawienne. Uprawa własnych roślin aloesu i zbieranie liści aloesu na koktajle i inne produkty konsumpcyjne pozwala uzyskać najświeższe zapasy tego niesamowitego soczystego . Wiedza o tym, jak zbierać aloes, pomoże zachować zdrowie rośliny i pozwoli ci doświadczyć miąższu na szczycie.

Zbieranie aloesu

Sokowirówki i koktajle są modne z sugestiami suplementów i dodatków poprawiających ich właściwości zdrowotne. Aloes ma wiele zdrowotnych właściwości, ale należy zachować ostrożność podczas jego spożywania. Nawet niewielka dawka może powodować biegunkę, nudności, suchość w ustach i inne komplikacje u osób wrażliwych. Dla bardziej twardych ludzi zbiory aloesu mogą stanowić gotowe źródło pożywnego i zdrowego żelu z aloesu. Aloes najlepiej zbierać z dojrzałych roślin, najlepiej posadzonych w ziemi .

Kiedy końcówki liści nabierają różowego zabarwienia, liść jest dojrzały i gotowy do zbioru. Roślina rośnie dość wolno, więc zachowaj ostrożność podczas zbierania aloesu, aby nie zbierać zbyt wielu liści w skondensowanym okresie. Dodatkowo unikaj usuwania dolnych mniejszych liści i skup się na większych górnych liściach.

Wybierz gruby, gładki duży liść i użyj czystego, ostrego noża, aby przyciąć go jak najbliżej pnia. Nóż to najlepszy sposób na zbieranie liści, ponieważ ręczne zbieranie aloesu może spowodować uszkodzenie tkanki liścia i rośliny. Nieskazitelne liście mają najlepszy smak i zawierają najwięcej żelu aloesowego.

Jak zbierać aloes

Zbiór liści aloesu przechodzi poza fazę pozyskiwania i przechodzi do etapu przygotowania. Samo zdobycie zdrowego liścia nic nie da, jeśli nie wiesz, jak go odpowiednio przygotować. Liście aloesu zawierają żółtawy sok zwany aloiną, który może być bardzo gorzki i powodować u niektórych osób rozstrój żołądka.

Po zebraniu rośliny aloesu przytrzymaj ścięty koniec, aby aloina mogła się wyczerpać. Dzięki temu żel nie będzie miał tak gorzkiego smaku. Umyj liść, a następnie połóż go płasko na stole i odetnij ząbkowane krawędzie. Zacznij od jednej strony i filetuj ze skóry, podobnie jak zdejmujesz skórę z ryby. Kontynuuj usuwanie skóry ze wszystkich stron, w tym żółtawej warstwy, aż do odsłonięcia przezroczystego do białego, półprzezroczystego miąższu. To dobra rzecz i jest gotowa do użycia po szybkim płukaniu.

Jak używać żelu aloesowego

Aloes w najczystszej postaci można przecierać z koktajlem owocowym lub wyciskać z innymi warzywami i owocami. Można go również pokroić w kostkę i zamrozić przez miesiąc. Jury wciąż jest w społeczności naukowej, jeśli chodzi o korzyści zdrowotne, ale wielu użytkowników uważa, że ​​roślina jest przydatna jako suplement diety.

Tak czy inaczej, soki z żywych roślin są dobrym suplementem odżywczym, podobnie jak każda zielona liściasta, a konsystencja dodaje atrakcyjności sokom. Oprócz zbierania aloesu ze względu na jego właściwości odżywcze, możesz zbierać liście w razie potrzeby do leczenia drobnych oparzeń lub zadrapań. Wystarczy wycisnąć soczysty sok na dotknięty obszar, aby uzyskać natychmiastową ulgę.

Jeśli masz szczęście, że masz duże okazy, wyjdź i zbierz aloes i przekonaj się, o co w tym wszystkim chodzi.

Jak ciąć liście aloesu?

Odcinam pożądaną część liścia aloesu , usuwam „kolczaste” boki, a następnie przecinam ten kawałek na pół. Do zastosowań miejscowych używam go w ten sposób, pozostawiając skórę. Wciera się tak, jak jest lub wyciskam przezroczysty żel i sok. Po dodaniu smoothie kroję go na kawałki uważając, aby nie zeskrobać zbyt blisko skóry.

Obok skóry jest żółtawy lateks, który zwykle wypływa i nie używam go. Są źródła, które mówią, że należy tego unikać, więc ja to robię. Zrób trochę badań i zdecyduj się na to 1. Upewnij się, że nie konsumujesz skóry.

Jak używać liści aloesu?

Stosowanie aloesu na twarz

Stosowanie aloesu na włosy

Dodatkowo, jeśli masz problem z ukorzenianiem aloesu lub chcesz uratować przelany, gnijący aloes, zapoznaj się z innymi artykułami na LeOrganic!

Jak przechowywać liście aloesu

Chcesz, aby liście aloesu były tak wilgotne i świeże, jak to tylko możliwe. To, co robię, jest proste: owiń odcięty koniec folią aluminiową, zawiąż elastyczną gumką, włóż do dużej plastikowej torby na zakupy, szczelnie zawiń, a następnie zawiąż kolejną gumką.

Odkryłem, że pocięte liście aloesu zachowują świeżość przez około 2 tygodnie. Trzymanie uciętych liści aloesu dłużej niż 3 tygodnie spowoduje, że liście staną się nieco nieświeże. Jak z większością wszystkiego, najświeższe jest najlepsze.

Jeśli zamierzasz go zużyć w ciągu 1-3 dni, możesz zostawić go na blacie (jeśli temperatura nie jest zbyt wysoka). Mógłbyś też szczelnie owinąć go w folię, ale nie mam. Duża torba na zakupy działa dobrze i lubię używać jej tak często, jak tylko mogę.

Co powinieneś wiedzieć o liściach aloesu?

Kiedy po raz pierwszy odetniesz lub wytniesz liść aloesu z rośliny, wydzielający się zapach może być nieco ostry. Nie martw się, to tylko natura tej pożytecznej bestii – nie ma w niej nic złego. W końcu odejdzie. Odkryłem, że liście, które kupujesz w sklepie, nie mają tego „odjechanego” zapachu.

Po wcieraniu żelu w wybraną część ciała, możesz użyć paznokci, aby odciągnąć trochę soku. Każda kropla żelu aloesu jest na wagę złota!