LeOrganic

Twój pierwszy krok do lepszego życia!

Ochrona przyrody i życia naturalnego

Ochrona przyrody i życia naturalnego

Jak żyć ekologicznie? Kilka prostych porad!

Jeśli jesteś zmęczony prowadzeniem tradycyjnego stylu życia i zdecydowałeś się żyć bardziej ekologicznie w tym nowym roku, możesz poczuć się trochę przytłoczony wszystkimi dużymi zmianami w swoim życiu. Rozpoczęcie czegoś nowego może być stresujące, gdy nie masz pewności, od czego zacząć. Zapewniamy, że wykonałeś już najtrudniejszy krok – decydując się na zmianę. Skoncentruj się na mniejszych zmianach, które możesz łatwo wprowadzić, zanim podejmiesz trudniejsze kroki w zakresie rozwiązania przyjaznego dla środowiska. Oto kilka łatwych i niewielkich zmian, które możesz wprowadzić w swoim codziennym życiu, aby prowadzić bardziej ekologiczny styl życia:

Jedz mniej mięsa.

Wierz lub nie, ale ograniczenie spożycia mięsa może mieć ogromny wpływ na środowisko. Ponad 30 procent powierzchni Ziemi jest wykorzystywane do hodowli i utrzymania zwierząt gospodarskich. Według badania ONZ „sektor hodowlany odpowiada za 9% CO2 pochodzącego z działalności człowieka, ale wytwarza znacznie większy udział jeszcze bardziej szkodliwych gazów cieplarnianych. Wytwarza 65 procent związanego z człowiekiem podtlenku azotu, który ma 296 razy większy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GWP) niż CO2 ”. Zmniejszenie spożycia mięsa jest ważnym krokiem w zmniejszaniu ogólnej emisji gazów GWP. Mniej zwierząt gospodarskich oznacza również więcej ziemi, którą możemy się cieszyć i wykorzystywać do rekreacji. Zastanów się nad zastąpieniem niektórych mięsnych posiłków warzywami lub jedzeniem większej ilości owoców morza!

Mniej papieru i więcej recyklingu.

Świat, w którym dziś żyjemy, jest znacznie bardziej zależny od komputerów i technologii cyfrowej. Łatwo jest spędzić dzień bez korzystania z notatnika, a nawet kartki papieru. Im mniej papieru zużyjesz, tym mniej papieru trzeba wyprodukować i tym więcej drzew wypełni nasze lasy. Według EPA recykling jednej małej tony (0,91 t) papieru pozwala uratować 17 dojrzałych drzew. Jeśli konieczne jest, abyś używał papieru w pracy lub w szkole, nadal możesz coś zmienić, poddając go recyklingowi. Obecnie ponad 40 procent stałych odpadów komunalnych to papier i produkty papiernicze. Wytworzenie papieru z przetworzonych i zużytych arkuszy wymaga mniej energii niż wytworzenie „pierwotnego” papieru. Recykling jest łatwy i jest jednym z najlepszych sposobów na ekologiczne życie.


Używaj płóciennych toreb zamiast plastiku.

Większość sklepów oferuje płócienną alternatywę dla ich marnotrawnych plastikowych i papierowych toreb. Chociaż zakup płóciennej torby może kosztować niewielką kwotę, w rzeczywistości są one znacznie bardziej przydatne, niż mogłoby się wydawać. Torba płócienna jest trwalsza niż tradycyjna torba plastikowa lub papierowa i może pomieścić więcej towarów. Płócienna torba może być również używana do przechowywania przedmiotów lub pakowania przedmiotów podczas przenoszenia – dzięki czemu jest przydatna na więcej niż jeden sposób. Rodzice, jeśli macie dzieci, które wybierają się na studia, inwestycja w kilka płóciennych toreb byłaby świetnym prezentem. Twoje dzieci mogą jeszcze o tym nie wiedzieć, ale w ciągu najbliższych kilku lat będą się dużo przemieszczać, a te torby przydadzą się, gdy będą musiały zabrać ze sobą książki, które gromadziły na semestr. Nawet jeśli nie używasz płóciennych toreb, ponowne użycie plastikowych toreb to świetny sposób na bardziej ekologiczne życie. Po prostu użyj plastikowych toreb w małych pojemnikach na śmieci w całym domu lub oddaj do recyklingu zużytą torbę na zakupy! Każda mała zmiana może mieć ogromne znaczenie.

Uruchom stos lub kosz kompostu.

Kosze na kompost stały się w ciągu ostatnich kilku lat ogromnym trendem w Ameryce – i nie bez powodu! Kosze na kompost nie tylko zmniejszają ilość odpadów, umożliwiając ponowne użycie rzeczy, które normalnie byś wyrzucał, ale także oszczędzają pieniądze i pomagają roślinom lepiej rosnąć w ogrodzie! Po co wychodzić z domu i kupować drogi kompost, skoro i tak możesz tworzyć własny z rzeczy, które wyrzucasz? Jeśli w ogóle uprawiasz ogród, to naprawdę nie ma sensu NIE mieć pojemnika na kompost. Zainwestuj w jeden lub stwórz własny już dziś!

Kupuj ciuchy i plecaki z materiałów pochodzących z recyklingu!

Ten element ostatnio nabiera popularności! Jest to bardzo pozytywny odwrót trendów modowych i coraz więcej osób docenia produkty modowe pochodzące z materiałów recyklingowych! Jedną z marek prowadzących oddzielną kategorię produktów dla rzeczy pochodzenia „zielonego” jest Doughnut Polska. Kolekcja Reborn to plecaki miejskie, plecaki szkolne i plecaki turystyczne stworzone z myślą o środowisku i wykorzystaniu zutylizowanych butelek plastikowych!

Kup odpowiednią żarówkę.

Nie wyczerpuj się dzisiaj i wymień wszystkie żarówki, mimo że nadal działają, ale następnym razem, gdy jedna z Twoich żarówek się przepali, wymień ją na bardziej ekologiczną markę. Wymień starą żarówkę na kompaktową świetlówkę. Żarówki CFL mogą działać ponad pięć razy dłużej i zużywają znacznie mniej energii niż zwykłe żarówki. Ponadto są jaśniejsze, co oznacza, że możesz uciec z mniejszą liczbą lamp w domu!

Wybierz opcję Tkanina na papierze.

Zamiast pędzić do sklepu i kupować kilkanaście rolek ręczników papierowych, gdy będziesz gotowy na wiosenne porządki, potnij starą koszulkę lub inną odzież i użyj jej jako szmatki. I tak zamierzałeś to wyrzucić, dlaczego nie zaoszczędzić trochę pieniędzy i planety w tym samym czasie? Zbierz wszystkie zużyte szmaty do kosza razem i pierz je wszystkie w tym samym czasie. Użyj, użyj ponownie i powtórz! Zmniejsz zużycie energii w domu. Istnieje wiele sposobów na zmniejszenie zużycia energii w domu. Doprowadzi to do mniejszych rachunków za energię i większej ilości pieniędzy w kieszeni! To wygrana dla ciebie i wygrana dla Ziemi. Zacznij od obniżenia termostatu zimą i podniesienia go latem. Odłącz urządzenia, gdy nie są używane, wypierz wszystkie możliwe ubrania na zimno.

Pożycz zamiast kupować.

Łatwo jest marnować pieniądze na rzeczy, które można łatwo pożyczyć. Wypożyczaj filmy, wypożyczaj książki z bibliotek i kupuj używane rzeczy, kiedy tylko jest to możliwe. Kupując i korzystając z rzeczy używanych, zmniejszasz ilość tych elementów, które muszą być składowane na wysypisku i oszczędzasz pieniądze. Życie w zieleni nie oznacza, że musisz zadowolić się mniej, wiele przedmiotów, które znajdziesz w sklepie z używanymi towarami, jest tak dobrych, jak oryginał. Przeszukuj Internet lub eksploruj swoje miasto w poszukiwaniu fajnych przedmiotów. Jeśli znalazłeś lub znalazłeś coś bardzo wyjątkowego w przeszłości, podziel się tym z nami na naszej stronie na Facebooku lub Twitterze!


Zmniejsz marnotrawstwo wody.

Możesz żyć bardziej ekologicznie, zużywając mniej wody i ograniczając zakupy wody butelkowanej. Weź krótszy prysznic rano lub zainstaluj prysznic o niskim przepływie. Inwestycja w prysznic o niskim przepływie opłaci się, gdy otrzymasz kolejny rachunek za wodę i jest znacznie niższy niż poprzedni. Ograniczenie zakupów wody butelkowanej jest łatwe. Nawet jeśli mieszkasz w okolicy, w której woda z kranu nie jest najsmaczniejsza, zakup filtra do wody usunie z niej nieco ironicznego posmaku i oczyści ją do standardów wody butelkowanej. Ponadto filtr do wody pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę, kiedy nie będziesz musiał jechać po wycieczce do sklepu, aby kupić więcej wody butelkowanej!