Jakie formy do ciast i ciastek świątecznych będą najlepsze?

Przygotowanie świątecznych wypieków jest obowiązkowym puntem na liście zadań do wykonania w tym magicznym czasie. Jakie formy do ciast i ciastek świątecznych będą najlepsze? Zapoznaj się z przeglądem najlepszych blaszek do wypieków na święta i nie tylko.

Tortownica – forma nie tylko do wypieku tortu

Tortownica jest jedną z najpopularniejszych form do wypieków. Może mieć różnorodny kształt. Klasyczna tortownica ma odpinaną obręcz, dzięki temu łatwiej można wyciągać wypieki. W takiej formie upieczesz zarówno tort, jak i pyszny świąteczny sernik. Wykonane są z różnych materiałów. Mają także zróżnicowany kształt. W sklepach dostępne są tortownice stalowe, aluminiowe oraz silikonowe. Można również zakupić tortownice ze szklanym dnem.

Keksówka – obowiązkowa forma do świątecznych wypieków

Jedną z obowiązkowych form do ciast i ciastek świątecznych jest keksówka, bez której wiele osób nie wyobraża sobie świątecznego keksa najeżonego bakaliami. Świetnie sprawdzi się na co dzień do wypieku domowego chleba. Może być wykonana z aluminium, ze stali, a nawet ze szkła. Modele ceramiczne i porcelanowe prezentują się bardzo efektownie.

Metalowe formy o różnych kształtach

Jeśli chcesz, aby Twoje wypieki miały piękny kształt, to wybierz formy do ciast i ciastek świątecznych, np. choinkę i gwiazdę, które są symbolami Bożego Narodzenia. Piernik w kształcie choinki na pewno zachwyci małych i dużych gości. Tradycyjny sernik w kształcie gwiazdy spodoba się każdemu.

Silikonowe formy do ciast i ciastek świątecznych

Silikon jest bardzo elastycznym materiałem, dlatego nie musisz smarować formy przed użyciem i bez problemu wyjmiesz ciasto. W sklepach jest bardzo duży wybór silikonowych form do ciast i ciastek świątecznych. Można zakupić m.in. bałwanki, choinki, gwiazdeczki, czy świętego Mikołaja. W większych foremkach możesz upiec dowolne ciasto. Mniejsze świetnie sprawdzą się do wypieku świątecznych muffinek.