Shake dietetyczny — czym jest i co daje?

Shake dietetyczny — czym jest i co daje?

Współcześnie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się tak zwane shake’i, które posiadają wiele zalet do codziennego funkcjonowania w dzisiejszym, zabieganym świecie. Czym właściwie są oraz jak na nas działają? Odpowiadamy.

Co zawiera shake dietetyczny?

Shake dietetyczny to gotowa mieszanka składników odżywczych, witamin, minerałów oraz przede wszystkim białka, którą rozpuszcza się w wodzie lub mleku. Odpowiednie proporcje podane przez producenta zapewniają ściśle wyliczoną kaloryczność napoju, który pozwala nie tylko kontrolować stężenie białka w organizmie, ale również dbamy przy okazji o linię.

Jakie zalety posiada shake dietetyczny?

Taki shake z pewnością jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o szybkość w przygotowywaniu rozpiski kalorycznej w ciągu dnia. Jest szybki w przygotowaniu, co najbardziej zachęca do skorzystania. Wystarczy kilka minut mieszania za pomocą ręcznego shakera, aby móc cieszyć się pełnowartościowym posiłkiem w szkole, na uczelni lub w pracy.

Niektóre shake’i dostarczają nam cennych witamin, których nie jesteśmy w stanie pozyskać w odpowiednim stężeniu. Będzie to na przykład witamina D wtedy, gdy brakuje nam słońca, które pobudza nasze ciała do jej wytworzenia. Takie mieszanki coraz częściej są również wegańskie. Tradycyjne produkuje się z białka serwatkowego WPC, jednak warianty dla wegan bazują na ryżu.

Jak często pić shake dietetyczny?

Do uzyskania jak najlepszych rezultatów, jeśli chodzi o przyrost masy mięśniowej lub po prostu zwykłe uzupełnienie diety w białko wystarczy spożywać shake 2 razy dziennie. Dobre rezultaty odczujemy już nawet po jednej dawce.

Dieta, którą uzupełnia się o shake’i dietetyczne, jest uzależniona tak naprawdę tylko od indywidualnych zapotrzebowań. Skład, który podany jest na takich produktach, ułatwia zrównoważoną dietę oraz jak najlepsze rezultaty dla naszego zdrowia, wyglądu oraz ogólnego samopoczucia.

Shake dietetyczny to nic innego jak produkt, który dostarcza nam białka oraz innych potrzebnych składników odżywczych.